ROK ZAŁOŻENIA 1990

decyzją wydaną jeszcze przez Ministra Kultury i Sztuki i po spełnieniu szeregu arcytrudnych warunków od artystycznych do administracyjnych.
Byliśmy wówczas nowym zjawiskiem w naszej rzeczywistości – jednymi z pierwszych prywatnych firm o profilu teatralno – estradowym.
Szefowie założyciele to:

  • Ilona Lucyna Redosz – menager, ponadto scenariusze i scenografie do własnych spektakli i widowisk, prowadzenie imprez.
  • Jerzy Szyszkowski – muzyk, ponadto kompozycje i aranże do produkcji własnych widowisk, koncerty

Korzenie firmy sięgają Estrady Lubelskiej, po której to rozwiązaniu firma przejęła większość artystów, głównie muzyków.Pozyskiwaliśmy też do współpracy artystów lubelskich teatrów.Przy realizacji programów tzw. „sezonowych” pracowali z nami artyści niemalże z całej Polski i bliskiej wschodniej zagranicy, m.in. akrobaci i iluzjoniści. Początki - to stara Nyska, pięknie reklamowo odnowiona, świetni ludzie i dużo radości z nowych wyzwań, a to głównie za sprawą własnych produkcji.

Dociekaliśmy co bawi, a niekiedy też uczy naszego potencjalnego widza i powstawało widowisko i ruszaliśmy w Polskę…
W pierwszym okresie działalności priorytetowe były już z samej nazwy widowiska dla dzieci i młodzieży, z czasem do programu weszły również imprezy dla dorosłych.

Przez niemalże 20 lat gościliśmy z naszymi programami, których powstało kilkanaście, w całym kraju, bawiąc publiczność latem i zimą – także w plenerze (Mikołajki, opłatkowe rozświetlanie na rynku choinki itp.)
Byliśmy i jesteśmy firmą oferującą głównie własne programy, tworzone przez kreatywnych, młodych artystów, świetnie bawiących się przy ich realizacji.

W międzyczasie zmieniali się szefowie firmy, jedni wyjeżdżali, drudzy wracali do naszej „estradowej rodziny”, ale styl i zasady istnienia pozostały niezmienne: profesjonalizm, dobra rozrywka, poważne traktowanie odbiorcy, zarówno dorosłego jak też tego najmłodszego, bo przecież „wszystkie dzieci nasze są”

Obecnie główne role w firmie przejmuje młode pokolenie, które niemalże się w niej wychowało. Oczywiście pod czujnym okiem założycieli, przy ich stałym doradztwie i wspieraniu, a także niejednokrotnie osobistym udziale w prestiżowych imprezach.

KONRAD REDOSZ obecny dyrektor absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego od początku istnienia firmy przeszedł przez wszystkie szczeble istniejące w jej strukturach.

A co proponuje ?
Zajrzyjcie Państwo do galerii i oferty programowej

Zapraszamy do współpracy.